Poznajmy się bliżej!

Jesteś tutaj, ponieważ chcesz poznać mnie bliżej. Żeby to zrobić trzeba się cofnąć do roku 2002…

Na wakacjach w rodzinnej miejscowości mój wujek prowadził swój sklep zoologiczny. Miałam wtedy 7 lat. Weszłam do jego sklepu i serce zabiło mi mocniej, kiedy zobaczyłam biało-czarnego królika. Wiedziałam już, że będzie mój. W tym momencie zrodziła się moja pasja do braci zwierzęcej.

Ale życie jest życiem i jak wiemy toczy się różnie. Na jakiś czas pochłonęły mnie studia, praca dziennikarki, potem rozwijanie swojej działalności i .. ciągle w tym wszystkim szukałam swojego miejsca.

Ciągle czułam, że moja prawdziwa zawodowa strona jeszcze się nawet nie zaczęła. W między czasie prowadziłam dom tymczasowy dla królików i widziałam na codzień jak wiele opiekunów zwierząt popełnia błędy. Począwszy od złej klatki, po karmienie królików popcornem. 

Pomyślałam wtedy, że skoro to dotyczy królików to pewnie dotyczy też kotów i psów. Z dnia na dzień zaczęłam więcej czytać, uczyć się, dokształcać by być lepszym opiekunem dla swoich pupili. 

Im dalej w las, tym więcej chciałam – przede wszystkim uczyć innych. 

I oto jestem tutaj – w tym roku uzyskałam tytuł kociego behawiorysty w Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii. 

Mam za sobą również kurs z podstaw żywienia kotów u dr.Karoliny Hołdy, kurs z techniki nosework oraz wspólnie z moim 3 letnim mopsem jesteśmy absolwentami Psiedszkola prowadzonego przez Zosię i Piotrka Wojtków. 

To tylko wierzchołek góry lodowej wszystkich moich dotychczasowych kursów i szkoleń – chciałam Ci tylko pokazać, że praca ze zwierzętami łączy się z ogromem nauki.

 

Moje certyfikaty